Nasza historia

 Founder of Ligas Brandon Robinson photographed in Kraków, Poland

 

LIGAS został założony przez kanadyjsko-polskiego przedsiębiorcę Brandona Robinsona. Urodził się w Kanadzie i spędził w tym kraju pierwszą część swojego życia. Po ukończeniu studiów w Kanadzie i Wielkiej Brytanii przeniósł się do Polski, aby poznać swoje korzenie po kądzieli.

Wybierając starodawne miasto Kraków, Robinson całkowicie zanurzył się we wszystkim, co polskie i szybko pokochał ten kraj. W Polsce zastał pracowitych ludzi i wschodzący naród.

Z jego pasji do eleganckiej odzieży i tkanin powstała firma odzieżowa. Nazwa „Ligas” szybko się przyjęła. Została wybrana na cześć jego babci urodzonej w Polsce i przodków z Polski, którzy nosili to nazwisko. Chciał połączyć europejskie dziedzictwo Ligas ze swobodnymi projektami odpowiednimi do noszenia w XXI wieku. Ligas wyłoniła się jako marka całkowicie oddana europejskiemu rzemiosłu. Idea firmy narodziła się w Polsce: projekty są polskie, materiały pochodzą z Polski, wszystkie produkty Ligas noszą i zawsze będą nosić znak „Made in Poland”, będący świadectwem zaangażowania Grupy Ligas w Polsce.